Z kufru auta do světa

Historie firmy Sano

Sano příběh začíná v roce 1976 založením společnosti Sano-Milch v Grafenwaldu, Dolní Bavorsko. Hlavním oborem činnosti společnosti Sano-Milch byl v té době prodej mléčných krmných směsí, později doplnila portfolio i minerální krmiva. Nezřídka se tehdy prodávalo zboží z kufru osobních automobilů.

Základní kámen pro vlastní výrobní závod položili zakladatelé v roce 1979 stavbou prvního skladu. Již tehdy kladlo Sano vysoké nároky na kvalitu. A také proto padlo v roce 1981 rozhodnutí postavit vlastní výrobnu. Vedení od té doby převzali výhradně Bernhard a Edeltraud Waldingerovi.

Z Dolního Bavorska do Evropy

S opětovným sjednocením Německa a otevřením hranic v roce 1990 došlo také k otevření východního trhu. V roce 1996 vybudovala rodina Waldingerova po ničivém požáru během půl roku nejprve kompletně novou výrobnu. Následně, v roce 1999, vybudovalo Sano druhý výrobní závod v Polsku. Poté co v roce 2003 nastoupil Richard Waldinger, syn Edeltraud a Bernharda Waldingerových, jako jednatel, se rozběhla další vlna mezinárodní expanze na plné obrátky: ve stejném roce otevřelo Sano třetí výrobní závod Popovača, Chorvatsko. O rok později následovala výstavba nového výrobního závodu Novi Sad, Srbsko a zřízení kancelářských budov a skladů - Aleksandrovac, Bosna, v roce 2005. Pátý Sano výrobní závod byl založen v Csému, Maďarsko v roce 2007. Sano je synonymem pro komplexní růst zemědělství. Také proto investovalo Sano v roce 2008 v Polsku do posklizňové linky obilí a do nových výrobních linek ve výrobním závodě Grafenwald. Se založením Sano Agrar Institut v Polsku v roce 2009 byl položen základní kámen pro vlastní výzkumné a vývojové zařízení. V tomto referenčním podniku - jednom z předních podniků s chovem mléčného skotu v Evropě - Sano vyvíjí a testuje nové produkty a koncepty výživy.

Původem z Dolního Bavorska, ve světě jako doma

Ve více než 40 let dlouhé tradici a historii vyrostlo Sano z regionálního dodavatele v silnou celosvětovou značku pro minerální krmiva, mléčné krmné směsi a speciální produkty pro moderní výživu zvířat. V roce 2009 bylo v Číně otevřeno první distribuční centrum mimo Evropu. O rok později byl v Yangling, Čína vybudován vlastní výrobní závod. Následovalo založení distribučního centra v Quito, Ekvádor (2011), založení firmy Bionat-Sano v Mexiku (2012), výstavba nového výrobního závodu v Jihoafrické republice (2013) a založení distribučního centra v Chile (2015).

S osmi výrobními závody, s více než 35 distribučními společnostmi a národními zastoupeními, jakož i více než 700 spolupracovnicemi a spolupracovníky po celém světě si Sano dalo za cíl živit zvířata a tím i lidi zdravě. Proto je naší filozofií Sano do každé stáje, do celého světa.

Kontaktujte nás

Sano - Moderní výživa zvířat spol. s r. o.
+420 379 71 31 11
+420 379 71 31 12
Npor. O. Bartoška 15
344 01 Domažlice
Česká republika