Veterinární lékaři a zemědělci informují

Sano veterinární produkty při použití v praxi přesvědčují

Zdravé tele dnes

Veterinární lékař Dr. Christoph Meis je přesvědčen: „S Calf fit® jsou telata optimálně zásobená pro star do fáze odchovu. Můžeme tak efektivně zabránit nedostatku železa a vitamínu E / selenu – a to orálně, zcela bez injekcí. Telata mají méně stresu a nebezpečí šoku z důvodu náhodné aplikace injekce do cévy zcela odpadá. Calf fit® navíc využívá přírodní cestu podávání, tak jak to příroda zamýšlela. 

 

Proč doporučuji svým zemědělcům Calf digest®? Když telata nechtějí pít a také při průjmech je Calf digest® optimální řešení, jak zvednout hodnotu pH krve telat, pomocí probiotik stabilizovat střevní flóru a tím zachovat vitalitu oslabených telat. Pouze ze zdravých telat budou zdravé krávy s úplným potenciálem užitkovosti“, zní závěrečné shrnutí experta na skot. 

Kontakt:
Dr. med. vet. Christoph Meis
prakt. Tierarzt und staatl. gepr. Klauenpfleger
Sidagstr. 16
33142 Büren-Siddinghausen
Mobil: 0160 / 38 38 378

 

I nemocná telata dále pijí

Veterinární praxe na Güterstrasse zaměstnává 16 veterinárních lékařů pro oblast hospodářských zvířat. Veterinární lékař Andre Hünting, jeden z nich, sází už od jeho uvedení na trh na Calf digest®: „Chceme, aby telata s průjmem dále pila. Zpětné ohlasy na Calf digest®, které mám od zemědělců, jsou veskrze pozitivní. Mám inforamce, že se s Calf digest® optimálně manipuluje a telata, navzdory průjmu, dále dobře přijímají mléko. Pro mě je důležité, že se podává hend při prvních příznacích a bez otálení. Další výhoda, kterou u Calf digest® vidím: Díky obsaženým bakteriím mléčného kvašení se opět vytváří správná střevní flóra.

 

Jak vidí budoucnost veterinárních praxí? V oblasti skotu vidí Andre Hünting především velký význam v setrvalé péči a poradenstí pro zlepšení zdravotního stavu zvířat i ekonomických ukazatelů: „Cílem je snížit používání antibiotik. Právě proto hraje diagnostika zcela rozhodující roli  – díky ní je jednoduše možná cílenější práce“, vysvětluje zkušený praktický veterinární lékař pro velká zvířata.

Kontakt:
Tierarztpraxis an der Güterstrasse
Bahrenberg / Geuchen / Hüting / Mandischer GbR
Güterstraße 7
46499 Hamminkeln
Tel.: 0 28 52 / 90 990
Fax: 0 28 52 / 90 99 16
info@gueterstrasse.de

 

Kombinace „Vše-v-jednom“

Telata rodiny Wallrichs z Remels, Niedersachsen, měla po dlouhou dobu špatný start do fáze napájení – a to navzdory tomu, že Gerd Wallrichs podával časně telatům železo. Preparát se totiž tenkrát skládal opravsu jen ze železa – bez stopových prvků nebo vitamínů. Telata dostávala železo injekčně. „Potom mi můj veterinární lékař doporučil Calf fit®“, vypráví Gerd Wallrichs. Kombinace obzvlášťsnadno dostupného železa v organické formě jako glycinát a vitamínu E se selenem podporuje vitalitu telat a jejich zdravotní stav. „Podání je jednoduché, jeden bolus a vše je vyřízeno. S Calf fit® jsou teď mióje telata v prvních týdnech výrazně odolnější a vypadají víc fit. A také máme méně průjmů“, těší se z úspěchů zemědělec.

Kontaktujte nás

Sano - Moderní výživa zvířat spol. s r. o.
+420 379 71 31 11
+420 379 71 31 12
Npor. O. Bartoška 15
344 01 Domažlice
Česká republika